Personalet

Opholdsstedet Bennebovej tilstræber et uddannet personale for at højne kvaliteten i det daglige pædagogiske behandlingsarbejde. Vi modtager desuden 2 pædagogstuderende pr. år.

Personalet på Bennebovej har alle en relevant socialpædagogisk uddannelse og/eller flere års erfaring med tidligt frustrerede børn/unge. Personalet har således både de faglige og erfaringsmæssige kompetencer med børnene/de unge på Opholdsstedet Bennebovej.
Personalet vægter faglighed, humor, forskellighed og gensidig tillid som en stor ressource i det daglige samarbejde. Både personalegennemstrømning og sygefravær er særdeles lavt på Bennebovej.

IMG_7766 (3)

Ole (pædagogmedhjælper)

 

DSC00135

Jonas (pædagog)
Mail: jonas@bennebovej12.dk

DSC00137

Khalil (pædagog)
Mail: khalil@bennebovej12.dk

DSC00121

Lonny (“hus-alf”)

 

DSC00115

Katrine (pædagog)
Mail: katrine@bennebovej12.dk

DSC00144

Lene (pædagog)
Mail: lene@bennebovej12.dk

DSC00113

Torben (leder af Bennebovej)
Mail: torben@bennebovej12.dk

DSC00141

Kenn (pædagog)
Mail: kenn@bennebovej12.dk

DSC00129

Michael (pedel/havemand)

DSC00120

Birgitte (pædagogmedhjælper)

 

DSC00131

Stine (souschef på Bennebovej)
Mail: stine@bennebovej12.dk