Personalet

Opholdsstedet Bennebovej tilstræber et uddannet personale for at højne kvaliteten i det daglige pædagogiske behandlingsarbejde. Vi modtager desuden 2 pædagogstuderende pr. år.

Personalet på Bennebovej har alle en relevant socialpædagogisk uddannelse og/eller flere års erfaring med tidligt frustrerede børn/unge. Personalet har således både de faglige og erfaringsmæssige kompetencer med børnene/de unge på Opholdsstedet Bennebovej.
Personalet vægter faglighed, humor, forskellighed og gensidig tillid som en stor ressource i det daglige samarbejde. Både personalegennemstrømning og sygefravær er særdeles lavt på Bennebovej.

Ole

Ole (pædagogmedhjælper)
Mail: ole@bennebovej12.dk

Jonas

Jonas (pædagog)
Mail: jonas@bennebovej12.dk

Khalil

Khalil (pædagog)
Mail: khalil@bennebovej12.dk

Lonny

Lonny (“hus-alf”)
Mail: lonny@bennebovej12.dk

Katrine

Katrine (pædagog)
Mail: katrine@bennebovej12.dk

Lene

Lene (pædagog)
Mail: lene@bennebovej12.dk

Torben

Torben (leder af Kasernevej)
Mail: torben@kasernevej73.dk

Blaa

Kenn (pædagog)
Mail:kenn@bennebovej12.dk

hvid

Cim (studerende)
Mail:studerende@bennebovej12.dk

Birgitte

Birgitte (pædagogmedhjælper)
Mail: birgitte@bennebovej12.dk

Stine

Stine (leder af Bennebovej)
Mail: stine@bennebovej12.dk